Haber

92 yaşındaki depremzede: Çok deprem gördüm ama bunu ilk defa yaşıyorum

KAHRAMANMARAŞ’taki depremlerde hasar gören evinde mahsur kalan ve kurtarıldıktan sonra Aydın’a getirilen Musa Mehmet Dağ (92), “Bu yaşıma kadar çok deprem gördüm ama ilk defa başıma geliyor. Bunu yaşadım. 6 yakınımı kaybettim.”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde 12 çocuğu ve 185 torunu olan Musa Mehmet Dağ’ın Tekir Mahallesi’ndeki evi de hasar gördü. Yaşlılıktan dolayı yürümekte zorlanan Dağ, eşi Senem Dağ (76) ile evde mahsur kaldı. Çift, oğulları tarafından hayatta kaldı. Çift, depremin ardından Aydın’ın İncirliova ilçesinde pastane işleten damatları Durdu Kaşık’ın (52) yanına yerleşti.

Yaşına kadar ilk kez böyle bir deprem yaşadığını belirten Musa Mehmet Dağ, “Bu yaşıma kadar çok deprem gördüm ama ilk defa böyle bir deprem yaşıyorum. 6 yakınımı kaybettim. Büyük bir gürültüyle sarsıldık.Evimizin hasarı çok büyüktü.Oğullarım beni evden çıkardı.Ondan kurtulduktan sonra çadırda yaşamaya başladık.Mahallemizin içinden geçen Yeşilgöz Nehri de Depremle kurudu. Kuruyan nehirdeki balıklar bile ortada kaldı. Deprem sonrası içecek su bile bulamadık. Hava çok soğuktu. Çok zor günler geçirdik” diyen Senem Dağ, “Eşim depremde yürüyemediği için onu bırakıp gidemedim. Aradım ve yardım istedim. Gelip battaniye yardımıyla babayı evden çıkardılar. Yukarıdan beton parçalar düşüyordu. Allah korusun hiçbiri bize vurmadı. Çok korktuk. Bunları düşünürken ellerim ve ayaklarım titriyordu. Burada bile bazen bütün evin sallandığını düşünüyorum.” diye konuştu.

Depremin ardından kayınpederini ve kayınvalidesini evinde ağırlayan Durdu Kaşık, “Depremin olduğu gün bir yakınımızın telefonuyla uyandık. televizyondan feci bir görüntü ile karşılaştık.kahramanmaraş’ta akrabalarımızla görüştük.giremedikleri için sonradan kurulan çadırlara yerleştiler.depremin 3.günü kahramanmaraş’a gidebildik.babamı da yanımıza aldıktan sonra kayınvalide ertesi gün ayrıldık yaşlı oldukları için sadece 2 tane getirdik akrabalarımızın çoğu orada kaldı kayınpederim aslında 98 yaşında nüfus 6 yıl Geç kaldılar” dedi.

akyaka-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu