Haber

Başkan Altay: “Güle güle oynayın, camiye gelin, projemiz bu yıl başarıyla tamamlandı”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Camiye Gel Camiye Gel” projesi kapsamında en az 40 gün boyunca sabah namazına gelen 8-9 yaş arası çocuklar, uyguladıkları camide 3 Temmuz-21 Ağustos ortası bisikletlerini teslim aldılar. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, projenin bu yıl başarıyla tamamlandığını belirterek, projeye katılan tüm çocuklara, ailelerine ve din görevlilerine teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Camiye Gelin Camiye Gelin” Projesi kapsamında 31 ilçede bisiklet almaya hak kazanan çocuklara bisiklet dağıtıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’nin en değerli gençlik projelerinden biri olan “Camiye Gel Oynayalım” projesinin bu yıl da Konyalılardan büyük ilgi gördüğünü belirtti. her yıl.

Projeyle amaçlarının camileri çocuk sesleriyle şenlendirmek ve çocuklarda namaz bilincini oluşturmak olduğunu kaydeden Önder Altay, “Projemiz bu sene çok şükür başarıyla tamamlandı. 31 ilçede bisiklet dağıtım işlemleri sona erdi. En az 40 gün camiye gelen ve bisiklet almaya hak kazanan 8 ve 9 yaşlarındaki yaklaşık 25 bin çocuğa bisikletlerini teslim ettik. Projeyi hayata geçirdiğimiz 2018 yılından bu yana 95 bin bisikleti çocuklarımızla buluşturduk” dedi.

Projeye ilgi gösteren ailelere, din görevlilerine ve özellikle camilerde tezahürat yapan çocuklara teşekkür eden Önder Altay, “Dağıtım bölgelerine gelemeyen yavrularımız için üzülmeyin. Toplu dağıtım yerleri de kendilerine SMS ile bildirilecek. Projemizin her geçen yıl büyüyerek devam etmesinden çok mutluyuz. Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-ezine.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu