Ekonomi

Başkent EDAŞ Ankara’da kış hazırlıklarına tüm gücüyle devam ediyor

Her koşulda kaliteli ve kesintisiz güç hedefiyle çalışmalarına devam eden Başşehir EDAŞ, 2022 yılında Ankara’da gerçekleştirdiği bakım ve yatırım faaliyetlerinin yanı sıra kışın oluşabilecek aksiliklere karşı da hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş (Başkent EDAŞ), şehir merkezi dahil 25 ilçenin farklı köy ve mahallelerinde 1510 çalışanı ve 525 araçla tüm şebekesini kaliteli ve kesintisiz olarak gözden geçirerek bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Ankara’da iktidar

 

İl genelinde toplamda 1 milyar 402 milyon liraya ulaşan bütçesiyle arızaların daha oluşmadan önlenmesi ve tüketicilerin konforlu bir kış geçirmesi için yıl boyunca çalışmalar yürüten Başşehir EDAŞ, 97 adet dağıtım trafosunu kurarak çalışmalarını sürdürdü, 451 adet alçak gerilim dağıtım panosu ve 93 adet beton köşk.

 

Araçların bakımları tamamlandı, malzemeler depolandı

Başkent EDAŞ, montajını yaptığı 243 adet hücre, 4013 adet direk ve 1714 adet aydınlatma armatürüne ek olarak 319 adet bina, 109 adet direk trafo, 1196 adet saha dağıtım kutusu ve 6004 kilometrelik hudut bakımlarını tamamlamıştır. Ayrıca şirket, 445,31 kilometre yer altı kablosu ve 40,04 kilometre enerji nakil sınırı döşeyerek alternatif hatlarla elektrik kesintilerinin önüne geçmeyi hedefledi.

 

Tecrübeli saha ekipleriyle gece gündüz teyakkuzda olan Başşehir EDAŞ, olağanüstü kış kurallarından kaynaklanabilecek afet kaynaklı arıza ve kesintilere karşı hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Bu kapsamda şirket; Yoğun kar veya fırtına gibi atmosferik afetlere karşı hazırladığı afet eylem planları ile oluşabilecek arızaların en kısa sürede giderilmesi için gerekli araç bakımlarını tamamlamış, arızaların onarımında ihtiyaç duyulabilecek teknik ekipmanları depolamıştır. lojistik hizmet merkezlerindeki arızalar.

 

Destek ekipleri harekete geçmeye hazır

Ayedaş ve Toroslar EDAŞ ile birlikte Enerjisa Enerji’nin 3 elektrik dağıtım şirketinden biri olan Başşehir EDAŞ, Ankara’nın yanı sıra Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerinde hizmet veriyor.

 

Hizmet verdiği illerden birinde yoğun kar, fırtına, sel gibi büyük afetlere işaret eden meteorolojik ihbarlar olması durumunda şirket, hizmet verdiği diğer illerden veya diğer Enerjisa Dağıtım Şirketlerinden destek gruplarını uyarabilir.

 

Söz konusu meteorolojik tahminlerin gerçekleşmeye başlamasıyla birlikte Başşehir EDAŞ, söz konusu takviye gruplarını ilgili araç ve ekipmanları ile en hızlı şekilde afet bölgesine kesintisiz olarak ulaştırabilmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu