Haber

BBP Genel Başkanı Destici, Şanlıurfa’da tedavi gören depremzedeleri ziyaret etti

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen ve Şanlıurfa’daki hastanelerde tedavi altına alınan depremzedeleri ziyaret etti.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi veren Destici, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm’den bilgi aldı.

Hastane çıkışında gazetecilere açıklama yapan Destici, şunları söyledi:

“Ülkemize ve milletimize geçmiş olsun. Ortada çok ağır bir tablo var. 10 ilimizde ağır hasar meydana geldi. Şanlıurfa hafif hasar gördü ama çevre iller ağır etkilendi. Ülkemizde meydana gelen depremde kayıp ve ağır yaralılarımız oldu. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza ve örgüt mensuplarına Allah’tan rahmet diliyorum.Depremde hayatını kaybedenler gece uyurken masum bir şekilde yakalandılar.Şehit olarak cennete gittiler inşallah.İnanıyoruz ki gittiler. şehitlerimizin yeri cennet olsun.Adıyaman İl Başkanımız Nihat Mahallemiz eşiyle birlikte enkaz altında kaldı.Kızı da Nilsu’ydu.Nilsu’yu arama kurtarma ekiplerimizin çalışmaları ile çarşamba günü şehit ettik.Kurtardık. Takviye yardımı ile yaralananlar ve biz çok memnun kaldık.Umarım ailesine de ulaşabiliriz.”

Şanlıurfa Deprem Uyum Merkezi’ne giden Destici, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’dan bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu