Ekonomi

Bitfinex Alpha Raporu: Altcoin’lere duyulan ilgi arttıkça Bitcoin’de satın alma fırsatı açığa çıkıyor

Bitfinex Alpha Raporuna göre Bitcoin’de MVRV oranının düşüşü ve artan açık ilgiye dayalı finansman, yatırımcılar için potansiyel bir alım fırsatını işaret ediyor. Aynı zamanda Bitcoin’in piyasa hakimiyetindeki azalma, Ether ve diğer altcoin’lerin yükselişine yol açarak genel altcoin piyasasında olumlu bir trend değişikliğine işaret ediyor.

Bitfinex Alpha Raporuna göre bu hafta iki önemli metrik, potansiyel olarak avantajlı bir satın alma fırsatı yaşandığına dikkat çekiyor. “Gerçekleşen Piyasa Değeri” (MVRV) ölçütü ve açık ilgiye dayalı finansman oranı yatırımcıların ilgisini çekiyor. Geçen hafta açık ilgiye dayalı finansman oranının pozitif olması, uzun pozisyonlara olan talebin arttığını gösteriyor. Şu anda 2,21 olan MVRV oranı, tarihsel olarak MVRV’nin 90 günlük ortalamasının altına düştüğünde yaşanan önemli getirilere bakıldığında, güncel Bitcoin değerinin azımsandığı düşünülüyor.

Piyasadaki Bitcoin’in piyasadaki hakimiyeti azalırken Ether ve diğer altcoin’ler Bitcoin’i geride bırakıyor. Genellikle yarılanma sonrası dönemler, yatırımcıların potansiyel olarak daha yüksek getiri arayışıyla altcoin’lere yönelmesine neden olur. Son zamanlarda Ether’in düzenleyici zorluklara rağmen Bitcoin’e karşı gösterdiği güçlü performans ,altcoin’ler için olumlu bir piyasanın oluştuğuna ve daha büyük bir trend değişikliğine işaret ediyor. Çoğu zaman genel altcoin piyasasonda yaşanan hareketlilikler, öncelikle Ethereum üzerinde gerçekleştiğinden dolayı Ether’in altcoin performansı için bunun önemi büyük.

Yaşanan potansiyel Bitcoin alım fırsatı ve artan altcoin ilgisi, ABD ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde yüzde 1,6’lık bir büyüme gösterdiğini açığa çıkarıyor. Bir başka gelişme olarak IMF’in yaptığı bir çalışma, özellikle finansal sistemlere erişimi kısıtlı olan bölgelerde Bitcoin’in sınır ötesi finansal faaliyetleri kolaylaştırmadaki önemli rolüne dikkat çekiyor. Venezuela ve Ukrayna gibi ülkelerde yüksek Bitcoin benimseme oranları ile ABD’deki düşük benimseme oranı arasındaki farkı vurgulayarak finansal olarak kısıtlayıcı ortamlarda kullanılabilirliğini öne çıkarıyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Foreks Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu