Haber

Bursa Osmangazi sporda şampiyonluğa doyamıyor

BURSA (İGFA) –11-15 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında Samsun’da İlkadım Okçuluk Spor Salonu’nda düzenlenen 19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda yoğun çaba gösteren Osmangazi Belediyespor Badminton Sporcusu Veysel Taşdemir, tüm rakiplerini tek tek mağlup ederek erkeklerde Türkiye şampiyonu olmayı başardı. bekarlar kategorisi.

Katıldığı önceki şampiyonalarda Avrupa ikincisi ve Balkan Şampiyonu olan Veysel Taşdemir, 19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda tek erkeklerde Türkiye şampiyonu olarak Bursa’ya bir madalya daha getirdi. Samsun’da düzenlenen şampiyonaya 50 ilden 650 sporcu katıldı.

Bursa’ya bir şampiyonluk daha getiren Osmangazi Belediyespor Badminton sporcusu Veysel Taşdemir’i tebrik eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak 69 spor tesisi bulunan bir belediyeyiz. Osmangazi Belediyespor bünyesinde Judo, Karate, Hentbol, ​​Basketbol, ​​Yüzme, Badminton ve Bisiklet gibi 34 farklı branşta 198 milli sporcu yetiştirdik. Bunlardan 1 Olimpiyat şampiyonu, 3 Dünya şampiyonu, 76 Avrupa şampiyonu, 73 Balkan şampiyonu ve 570 Türkiye şampiyonu olmak üzere toplam 723 şampiyon sporcu yetiştirdik. Türkiye’nin en büyük atletizm salonunu Osmangazi’ye inşa ettik. Sporu ve sporcuyu her zaman destekliyoruz. Osmangazi Belediyespor Badminton Sporcusu Veysel Taşdemir, Samsun’da düzenlenen 19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda tek erkeklerde Türkiye şampiyonu olmayı başardı. “Bu başarıyı elde eden sporcuyu ve onu yetiştiren antrenörleri tebrik ediyorum” dedi.
Ayrıca 19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda Osmangazi Belediyespor Badminton sporcusu Veysel Taşdemir de turnuvanın en teknik sporcusu ödülüne layık görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu