Haber

Bursa’da Kemal Kılıçdaroğlu’nun pankartlarını asan 5 genç gözaltına alındı

ZEHRA MİLLER/ SIBEL KAHRAMAN

Bursa’da Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun pankartlarını asan 5 genç gözaltına alındı. Bursa Emniyet Müdürlüğü önünde açıklama yapan CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, “Bugün baktığımızda birçok kamu kurumunda birçok noktada iktidar partisinin afişlerini görebiliyoruz. Adalet arzumuzu yeniden dile getiriyoruz” dedi. .İşler ortak paydada yürütülecekse herkese eşit davranılmalıdır.” 5 genç, emniyetteki ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Bursa Osmangazi’de seçim kampanyası kapsamında CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Bahar size gelecek’ yazılı afişlerini Hisar Kapısı ve Tophane duvarlarına asan 5 genç Kılıçdaroğlu Gönüllüsü gözaltına alındı. sabahın erken saatlerinde. Gözaltına alınanlar arasında Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Bursa İl Koordinatörü Aytaç Şahin’in de olduğu belirtildi. Gözaltına alınanlar, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde bulunan Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Gözaltının ardından CHP Bursa İl Başkanı Avukat Turgut Özkan, CHP Bursa Milletvekili Adayı Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, İl Emniyet Müdürlüğü’ne geldi.

“İŞLEMİN HUKUKSUZ OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

İl Emniyet Müdürlüğü önünde açıklama yapan CHP Bursa İl Başkanı Avukat Turgut Özkan, şunları söyledi:

“Genel Önderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun afişlerini asmaya çalışan 5 arkadaşımız gözaltına alındı. Kendilerini ziyaret ettik. Biz de şikayetimizi yapacağız. Ancak şimdilik arkadaşlarımızın ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmasını bekliyoruz. Daha sonra yasal süreçlere bakacağız. Arkadaşlarımız taburcu olduktan sonra biz de gerekli şikayeti yapacağız.”

KUTULARIN SAHİBİ OLMAK İÇİN KAYIŞOĞLU’DAN ARAYIN

CHP Bursa Milletvekili Adayı Nurhayat Altaca Kayışoğlu, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak sürecin hukuka uygun, usule uygun yürütülmesi için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız. Geri sayım sürecinde herkesin oyuna bir kez daha sahip çıkmasını istiyoruz. .”

“SEÇİMLERDE HERKESE EŞİT MUAMELE YAPILMALIDIR”

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

“Son 24 saate girdik. Çok gergin bir seçim süreci. Ortamı daha da sıkmanın çok mantıklı olduğunu düşünmüyoruz. Yaklaşık bir buçuk aydır sahada olan teşkilatlarımız, çalışmalarına devam arkadaşlar gözaltına alındı ​​süreçleri devam ediyor ama bugün birçok kamu kurumunda birçok noktaya bakıyoruz iktidar partisinin afişlerini de görebiliyoruz adalet talebimizi dile getiriyoruz. iş ortak paydada yürütülecek herkese eşit davranılmalı Bakın ben bu görseli basın mensuplarıma göstermek istiyorum İznik Belediyesi bir kamu kurumudur Cumhurbaşkanlığı adayının afişi kamu kurumu günlerdir ayakta.İşte bunu yetkililerin dikkatine sunuyoruz.Az önce il başkanımız fiilen gerekli işlemleri yapacaklarını bildirdi.Biz de olayın takipçisiyiz.”

Gözaltına alınan 5 genç, emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

edremit-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu