Haber

Çadırkentin Tüm Altyapı İşleri Tamamlandı

Beylikdüzü Belediyesi, Hatay İskenderun’da kurduğu ve yaklaşık 3 bin kişinin yaşadığı çadırkentte faaliyetlerini sürdürüyor. Depremden etkilenen vatandaşların yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve hijyen açısından önlem alınması amacıyla duş ve tuvaletler devreye alındı. Ayrıca aydınlatma ve altyapı çalışmaları da tamamlanarak çadırlara elektrik verilmeye başlandı.

Beylikdüzü Belediyesi’nin Beylikdüzü Kaymakamlığı iş birliğiyle Hatay İskenderun’da kurduğu çadırkentte çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 866 çadırın ve 3 bine yakın depremzedenin bulunduğu çadırkentte vatandaşların yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve hijyen açısından önlem alınması amacıyla duş ve tuvaletler devreye alındı. Depremden etkilenen vatandaşlara en uygun şekilde hizmet verebilmek için tüm alan düzenli olarak temizlenirken, elektrik ve aydınlatma çalışmalarına da devam edildi. Çadırkentte bulunan elektrik aksamlarının sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için yeni kontaklar oluşturularak kontak düzeltme çalışmaları yapılmıştır. Çift taraflı trafolar kurularak elektrik direkleri aynı anda dikildi. Böylece alan aydınlatılırken çadırlara da elektrik verilmeye başlandı.

Depremzedelerin tüm ihtiyaçları karşılanıyor

Afetzedelerin ibadethanelere taşınana kadar yaşam koşullarının iyileştirilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Hatay İskenderun’daki çadır kentimizde, kafeteryadan depremzedelerimizin yanındayız. revire, soğuk hava deposundan çocuk oyun alanına kadar. Burada yaşayan 3 bine yakın vatandaşımızın kurallarını iyileştirmek için ekiplerimiz var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Çadır kentimizde tuvalet ve duşlarımızı hazır hale getirerek hijyen sorununu çözdük. Ayrıca AFAD ve Beylikdüzü Belediyesi ekiplerince yürütülen altyapı çalışmaları da tamamlandı. Bu sayede alan aydınlatılırken çadırlara da elektrik verilmeye başlandı. Afet bölgesindeki çadır kentimizde kalan depremzedelerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu