Ekonomi

Choice Hotels Wyndham için teklifini sonlandırdı, geri alım planını güçlendirdi

NORTH BETHESDA, Md. – Önde gelen konaklama franchisor’larından Choice Hotels International, Inc. (NYSE: CHH) bugün Wyndham Hotels & Resorts, Inc. (NYSE: WH) şirketinin tedavüldeki tüm hisselerini satın almak için yaptığı takas teklifini feshettiğini duyurdu. Şirket ayrıca Wyndham’ın 2024 Yıllık Toplantısında seçilmek üzere bağımsız direktör adaylarını da geri çekti.

Buna ek olarak, Choice Yönetim Kurulu, hisse geri alım programında beş milyon hisselik bir artışa izin vererek, geri alım için mevcut toplam hisseyi yaklaşık 6,8 milyon hisseye yükseltti.

Nisan 2023’te başlayan takas teklifi, Choice’un Wyndham ile pazarlık girişiminin bir parçasıydı. Çok sayıda artırılmış teklife ve ek imtiyazlara rağmen, Wyndham’ın yönetim kurulu esaslı tartışmalara girmedi ve teklifin uzatılmamasına karar verildi.

Choice şimdi, güçlü kazanç artışı sağlaması beklenen bağımsız stratejisine odaklanacak ve düzeltilmiş FAVÖK’ün yıl için öngördükleri orta noktada yaklaşık %10 artması bekleniyor.

Bu büyümenin temel itici güçleri arasında hızlandırılmış birim büyümesi ve otel başına daha yüksek telif geliri, Radisson Americas işinin entegrasyonundan kaynaklanan sinerjiler, ortak marka kredi kartı programının başarısı ve uluslararası iş kazançlarındaki büyüme yer alıyor.

Takas teklifi, Wyndham’ın herhangi bir hissesi satın alınmadan 8 Mart 2024 tarihinde sona ermiştir. Choice, takas acentesine, teklif edilen tüm Wyndham hisselerini derhal hissedarlara iade etmesi talimatını verdi.

Choice Hotels, 46 ülke ve bölgede yaklaşık 7.500 otel ile tam hizmet veren üst lüks tesislerden ekonomik seçeneklere kadar 22 marka işletmektedir. Şirketin ödüllü Choice Privileges ödül programı ve ortak markalı kredi kartı teklifleri, üyelere çeşitli avantajlar ve ödüller sağlıyor.

Bu haber bir basın bülteni açıklamasına dayanmaktadır ve herhangi bir iddianın onaylanmasını içermemektedir. Şirketin ileriye dönük beyanları, ekonomik koşullar, tüketici talebi ve salgın hastalıkların konaklama sektörü üzerindeki etkisi ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere riskler ve belirsizlikler içermektedir. Bu faktörler şirketin finansal ve operasyonel performansını etkileyebilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu