Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Elazığ’ın dirençli kent olması için yetki istedi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Bundan sonra yetkilerinizin bu şehri dayanıklı, depreme, doğal afetlere, yoksulluğa dayanıklı bir şehir haline getirmesini istiyoruz. Bu şehrin direncini artıracağız.” söz konusu.

Özel ve beraberindekiler, Tunceli’deki temaslarının ardından geldiği Elazığ’da partisinin il merkezini ziyaret etti.

Özel, parti binası önünde yaptığı konuşmada, Tunceli’deki programının ardından Elazığ’daki babasının evine çay içmek için geldiklerini söyledi.

Özel, Elazığ gibi vatanını, milletini, bayrağını, atasını sevenlerin, ata yurdunda, ata yurdunda her zaman yerlerinin olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Başkanlık için Elazığ’ın bu oğlu Çağlar’a oy vereceksiniz. Geçmişte Çağlar başkan ve Gürsel milletvekili uyum içinde çalışırdı. 31 Mart’ta adayımız Çağlar’a bir dönem yetki verin, o zaman memnuniyet ikiye katlanmazsa” Seçilirsek bir daha aday göstermeyeceğiz ama emin olun Elazığ’ “Elazığ’ın çehresi değişecek, kaderi değişecek, geleceği değişecek ve ‘İyi ki bu sefer bunu yaptık’ diyeceksiniz. “

Gelecekte de güzel günlerde bir arada olacaklarını kaydeden Özel, “Acıyı, depremi, sıkıntıyı birlikte yaşadık. Bundan sonra bu şehrin dayanıklı, depreme, doğal afetlere dayanıklı bir şehir olması için yetkinizi istiyoruz. Bu şehrin, Elazığ’ın direncini artıracağız, Elazığspor’u ayağa kaldıracağız, ayağa kaldıracağız. Elazığ halkının yüzünü güldüreceğiz, rahat ettireceğiz.” sözlerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçildiği her yerde yaptığı işin aynısını Elazığ’da da yapacaklarını belirten Özel, şöyle konuştu:

“Türkiye’de göçmen alan belediyeler Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetiliyor, göçmen alan belediyeler ise Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yönetiliyor. Şimdi geriye dönüp CHP’nin yönettiği belediyelere bakın elbette. Elazığ’ın, Malatya’nın, Tunceli’nin, Sivas’ın, Kadıköy’ün tüm halkı göçmen alıyor.” “Sizi Karşıyaka’ya, Beşiktaş’a, Bornova’ya, Manavgat’a götüremeyiz. Ama Elazığ halkı isterse belediye başkanına oy verebilir, o belediyecilik anlayışını memleketine taşıyabilir. Size iyi, dürüst bir yönetim ve çok şey vaat ediyoruz. 31 Mart’ta hepinizden bir kez daha belediyemize katılmanızı rica ediyoruz, “Lider adaylarımıza destek bekliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu