Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uluslararası Kırmızı Yelekliler Gönüllülük Ödül Töreni”ne mesaj gönderdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İşbirliği ve dayanışma kültürümüzün timsali olan Kızılay gibi kurumlara ne kadar sahip çıkarsak, ülkemizin ve dünyanın daha barışçıl ve barışçıl bir dünya olmasına katkı sağlayacağımız açıktır. daha güvenli bir yer.” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılayı’nın Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Uluslararası Kızıl Yelekliler Gönüllülük Ödül Töreni”ne yazılı mesaj gönderdi.

Mesajında ​​katılımcıları selamlayan Erdoğan, ödül töreninin başarılı geçmesini diledi.

Kızılay’ın faaliyetlerine destek veren yönetici, çalışan, hayırsever ve gönüllülerini tebrik eden Erdoğan, “Bugüne kadar bu güzide kurum çatısı altında güzel faaliyetlerde bulunan kardeşlerimizden hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. kuruluşu.” sözlerine yer verdi.

Uluslararası Kırmızı Yelekliler Ödülleri’ne layık görülen kurum ve kuruluşları özverili çalışmalarından dolayı tebrik eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Rabbim sizlerden razı olsun, emeğiniz boşa çıkmasın diyorum. Savaş alanında yaralanan askerlerimize yardım amacıyla kurulan ve tüm mağdurların umudu haline gelen Kızılay’ımızın yürüttüğü çalışmaları takdirle takip ediyoruz. Son yıllarda yaşadığımız olaylar, özellikle küresel taarruz krizleri, çatışmalar ve tıbbi felaketler, Türk Kızılayı’nın değerini hepimize bir kez daha hatırlattı. yardımlaşma ve dayanışma kültürümüzün timsali olan Kızılay gibi kuruluşlarla, ülkemizin ve dünyanın daha barışçıl ve daha inançlı bir yer olmasına katkıda bulunmaya ne kadar katkıda bulunursak, sizleri de bir kez olsun Kızılay gönüllüsü olmaya davet ediyorum. tekrar etmek ve Türk Kızılayı’nın çabalarını hem maddi hem de manevi olarak desteklemektir. Bu duygularla ödül alan kurum ve kuruluşlarımızı bir kez daha tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu