Yaşam

Çumra Misak-ı Milli Parkı’nda Hafif Rüzgâr

Çumra Belediyesi tarafından açılışı yapılan Misak-ı Milli Parkı’nda çocuklar Rafadan Ekibi gösterisi ile eğlendiler.

Geniş bir alana yayılan lavanta tarlalarıyla Çumra’nın yeni çekim merkezi olan Milli Park’ın açılış töreni gerçekleştirildi. Çok özel ve coşkulu etkinliklere de ev sahipliği yapan park alanı, gösteri öncesi binlerce kişi tarafından erkenden doldu. Etkinlik kapsamında sahne alan TRT Çocuk’un sevilen programlarından Rafadan Tayfa, Çumralı çocuklardan büyük ilgi gördü. Çumra’nın sevilen yerel sanatçılarından Faysal Acar, verdiği konserle geceye renk kattı. Etkinliklerle lavanta tarlalarında keyifli vakit geçiren vatandaşlar, Misak-ı Milli’nin eşsiz manzarasında gün batımını izledi.

 

“Çabamızın ve Özverimizin Karşılığını Aldık”

Açılış töreninde konuşan Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, Misâk-ı Milli Parkı’nın büyük bir emek ve özverinin sonucu olduğunu söyledi. Candan’ın açıklaması; “Bugün açılışını yaptığımız Misak-ı Milli Parkı’nın eski hali olan Sırçalı mesire yeri hurdalıklardan ve atıklardan oluşan metruk bir durumdaydı. Yaklaşık 3 yıldır ekiplerimiz ile yoğun bir özveri ve özveriyle çalıştık. , hemşehrilerimizin yüzlerinde gördüğümüz memnuniyet için Yüce Allah’a hamd ediyoruz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

Başkan Candan’dan Çocuklara Müjde

Çocuklara özel yeni alan haberi veren Önder Candan; “Sırçalı mesire alanımızın özellikle çocuklarımız için bir başka güzel alanı olacak çocuk macera parkımızda da çalışmalarımızın sonuna yaklaşıyoruz. Çocuklarımızın bir arada olacağı bu alanda lunaparkımızı da hizmete açacağız. eğlenecek” dedi.

Açılış töreninde konuşan Çumra Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman, Çumra’ya güzel bir hizmet sunulabilmesi için Misak-ı Milli için çok emek harcandığını belirterek, başta Çumra Belediye Başkanı Recep Candan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu