Haber

Ekrem İmamoğlu, engellendiğimiz iddiasını bir kez daha çürüttü.

Türkiye yeniden sandık başına gidiyor…

Partiler, 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için çalışmalarına yeniden başladı.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde 600 sandalyeli Meclis’e 323 milletvekili gönderecek olan Cumhur İttifakı çoğunluğu elde etti.

Millet İttifakı cephesi ise seçim çalışmalarını referandum kampanyasına çevirdi.

Meclis’teki Cumhur İttifakı çoğunluğuna karşı istikrar için Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermek isteyen Millet İttifakı lideri Ekrem İmamoğlu, önceki gün Silivri’de düzenlediği mitingde bu konuya değindi.

4 yıldır İBB Meclisi’ndeki üye çoğunluğu nedeniyle AK Parti ve MHP’nin yapmak istediği projelerde engellendiğini öne süren İmamoğlu, bu kez de yalanladı.

Daha önce yaptığı olumsuz açıklamaların aksine İBB Meclisi’ndeki işleyişin olumlu olduğunu örneklendiren İmamoğlu, aynı sistemin Türkiye Büyük Millet Meclisi için de geçerli olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı;

“Denge olacak”

Bu ülkenin istikrarını sağlamak zorundasınız. Çoğunluk Cumhur İttifakı’nda olabilir. Sorun değil. Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı seçersek bu ülke adına büyük bir istikrar olur. Millet İttifakı’nda büyük bir denge oluşturacağız. Yasama ve yeni kanun yapma yetkisi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde olacak. Olsun… Bakın ama icrai görevimiz de olacak.

“İBB’den örnek vereyim: İşler yolunda gidiyor”

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi örneğini vereyim. 31 Mart’ta çoğunluğu aldılar mı? Cumhurbaşkanlığı bizde, Meclis Cumhur İttifakında. Ne oldu kardeşim işler yolunda gidiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu