Ekonomi

Emekli maaşları ne kadar artacak?

Milyonlarca emeklinin gözü ve kulağı Kabine toplantısından çıkacak kararda. SSK ve Bağkur emeklilerinin iyileştirilmesine yönelik çalışmanın son şekli Bakanlar Kurulu’nda verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilecek kabine toplantısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in sunum yapması bekleniyor.

AK PARTİ’DEN AÇIKLAMA

Meclis’te açıklama yapan AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, emekli maaşı artışına ilişkin şunları söyledi: “Bir oran verme imkanım yok, Bakanlar Kurulu’nda netleşecek.”söz konusu.

YILMAZ: ENFLASYONA EZİLMEYECEĞİZ

Cuma günü gazetecilerle bir araya gelen Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emekli maaşı artışına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmaz, “Emeklileri enflasyona sokmama ilkemizden uzaklaşmadık ve elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.” söz konusu. Yılmaz, yapılacak düzenlemede yılbaşı ve temmuz ayını birlikte değerlendireceklerini söyledi.

TERÖRİZMLE MÜCADELE

Kabinenin bir diğer gündem maddesi de terörle mücadele olacak.

9 askerin şehit olduğu baskının ardından Irak ve Suriye’nin kuzeyinde devam eden operasyonlar, hava operasyonları ve MİT’in sahadaki operasyonları incelenecek.

Terör örgütüyle mücadelede atılacak yeni adımlar ele alınacak.

ÖĞRETMENLERİN GÖZLERİ DE DOLAPTA

Binlerce öğretmenin gözü ve kulağı kabinede olacak. Kaç öğretmenin atanacağına kabinenin karar vermesi bekleniyor.

İSVEÇ’İN NATO’YA ÜYELİK SÜRECİ

İsveç’in NATO’ya üyelik süreci ve Genel Kurul sürecine ilişkin TBMM Dışişleri Komisyonu tarafından kabul edilen protokolün Kabine’de görüşülmesi bekleniyor.

Kabine toplantısının ardından kamera karşısına geçecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu