Haber

hem matematik hem jimnastik

Şehitkamil Belediyesi, İbrahimli Spor Merkezinde gerçekleştirdiği Temel Cimnastik Akademisi eğitimlerinde, genç sporcuları akademik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak farklı etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor. Aralık ayı boyunca etkinliklerin devam edeceği eğlenceli matematik atölyesine geleceğin şampiyonları yoğun ilgi gösteriyor.

Çocukları erken yaşta sporla buluşturmak ve spor kültürü aşılamak için çalışmaların yürütüldüğü Şehitkamil Belediyesi Spor Okullarında 4-9 yaş arası 400’e yakın minik sporcu Temel Jimnastik ve Klasik branşlarda eğitim görüyor. Çocuk Oyunları. Tematik antrenman modeli ile her ay farklı bir konuda etkinliklerin gerçekleştirildiği Jimnastik Akademisi’nde, geleceğin şampiyonları aralık ayı boyunca eğlenceli bir matematik atölyesi ile buluşacak.

Geleceğin şampiyonları için sağlam bir temel oluşturmak

İbrahim Spor Merkezi’nde görevli jimnastik antrenörlerinden Ayşenur Yarıcı, etkinliklerin ardından yaptığı açıklamada, geleceğin şampiyon sporcuları için temelleri sağlam attıklarını söyledi. Antrenör Halfman şunları söyledi:

“4 yaşından itibaren sporla tanışan çocuklarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Onlar için sporu daha keyifli hale getirmek ve sporu alışkanlık haline getirmek için derslerimize tematik eğitim modeliyle devam ediyoruz. , çocuklarımızın birçok yönden gelişmesini sağlıyoruz.Bu dönemin amacımız eğlence.Matematik.Çocuklarımız sayıları ve işlemleri eğlenerek öğreniyor.Böylece beden jimnastiği yaparken beyin jimnastiği yapma imkanı da sağlamış oluyoruz. geleceğin şampiyonları için temel.”

Rakamlara artan ilgi

Kızları Simay ve Serap’ın sporla küçük yaşta tanışmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Gülhan Kalelioğlu, antrenmanların ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İbrahimli Spor Merkezi’nde Jimnastik Eğitiminin tematik eğitimle yürütülmesinden çok memnunuz. Bu dönem konumuz eğlenceli matematik. Sürecin başından beri kızımın sayılara olan ilgisi çok arttı. Çok memnunum. çocuklarım sporla erken yaşta tanışıyor.Öncelikle Şehitkamil başta Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu olmak üzere eğitim faaliyetlerinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu