Yaşam

İftar menüleri 2024: 8. Gün İftar Menüsü

Geldik Ramazan ayının ikinci haftasına! Artık tam anlamıyla oruca alıştık ve ilk haftayı geride bıraktık. Birbirinden renkli iftar sofraları ile gerek misafirleri gerek aile üyelerine lezzet şöleni yaşattınız ve yaşatmaya da devam edeceksiniz.

Ramazan ayının 8. gün iftar menüsünde bugün yine “iftara ne pişirsem” derdinden sizi kurtarmak için kolları sıvadık.

Hadi gelin hep birlikte 8. gün iftar menüsüne göz atalım!

8. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Cennet çorbası,
  • Lazanya,
  • Gavurdağı salatası,
  • Bol köpüklü ayran

CENNET ÇORBASIRamazan ayının 8. gün iftar menüsünde çok az malzeme ile hazırlanabilecek en lezzetli çorba olan cennet çorbası ile başlangıç yapıyoruz. Cennet çorbası, alışık olduğunuz çorbalardan farklı bir tarif olarak bu akşamki menünüzü şenlendirecek.

Damaklarda tat bırakacak: Cennet çorbası tarifi

KREP LAZANYALazanya, hem kıymalı iç harcı hem de hamuruyla oldukça doyurucu bir ana yemektir. 8. Gün iftar menümüzde de ana yemek ve tamamlayıcı yemeği tek başına karşılayacak kolayca hazırlanan bir lazanya tarifi seçtik.

Lazanyanın en kolay hali: Krep lazanya tarifi

GAVURDAĞI SALATASIGavurdağı salatası; domates, soğan, salatalık, biber ve maydanozun çok ince bir şekilde doğranması ile yapılan kıyılmış ceviz ile süslenen bir salatadır. 8. gün iftar menüsünde lazanya tarifinin yanına yakışacak en doğru seçim!

Lezzeti başınızı döndürecek: Gavurdağı salatası tarifi

BOL KÖPÜKLÜ AYRANTürk mutfağının olmazsa olmazlarından ve neredeyse her yemeğin yanına en çok yakışan şeylerden bir tanesi şüphesiz bol köpüklü ayrandır. Lazanya, gavurdağı salatası ile oluşturulan bir iftar tabağının yanına bir bardak ayran en doğru tercih olacaktır.

Sırrı soda da saklı: Bol köpüklü ayran tarifi

Farklı bir menü alternatifi için;

Şimdiden afiyet olsun!

9. gün iftar menüsü için aşağıdaki linke tıklayın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu