Haber

İlyas Salman, TKP İstanbul Milletvekili Adayı Olduğunu Sosyal Medyadan Açıkladı!

Türkiye 14 Mayıs’ta sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlerin hızla yaklaşmasıyla birlikte gündemdeki hareketlilik artıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimine ve 28. Dönem Milletvekili seçimine sayılı günler kala birçok sürpriz isim siyasete giriyor. Ünlülerin peşpeşe milletvekilliği için adaylıklarını açıkladıkları bu günlerde İlyas Salman da gündem oldu. Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu İlyas Salman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla TKP İstanbul Milletvekili adayı olduğunu duyurdu.

14 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine tüm Türkiye olarak kilitlenmiş durumdayız.

Başkan adayları ve yeni kurulan ittifaklardan söz edilirken siyaset dünyasının trafiğindeki hareketlilik oldukça arttı.

28. Dönem Milletvekili Seçimlerine bir buçuk aydan az bir süre kala siyasi partiler milletvekili adaylarını açıklamaya devam ediyor. Birçok ünlü isim siyaset dünyasına attıkları adımla dikkatleri üzerine çekti.

Mehmet Aslantuğ, Kerem Fırtına ve İbrahim Tatlıses ve birçok ünlü ismin ardından İlyas Salman da milletvekili adaylığını açıkladı.

Oyuncu ve tiyatro sanatçısı İlyas Salman, sosyal medya hesabından Türkiye Komünist Partisi (TKP) İstanbul Milletvekili adayı olduğunu duyurdu.

“Söz veriyorum sarayın dalkavuğu değil, halkın soytarısı olacağım” sözleriyle dikkat çeken Salman, paylaştığı görüntüyle gündem oldu.

Descartes, yüzlerce yıl önce ‘İnsan düşünen bir hayvandır’ demişti. Descartes çok geç kalmış bir düşünürdür. 21. yüzyılda insan, seçmeyi bilen bir hayvandır. Ben şöyle düşünüyorum: Dünyanın en çirkin kokusu, saklanan düşüncedir. Para bile gizlendiğinde kokar ama saklanan düşünce kadar kötü değildir. Mezara götürülen düşüncenin kimseye faydası yoktur. Bu seçimlerde Türkiye Komünist Partisi milletvekilliği için adaylığımı koydum. Size tek bir söz söyleyebilirim: Saray dalkavuğu değil, halk soytarısı olacağım. Söz!’

İlyas Salman’ın milletvekili adaylığını açıklayan imajını böyle bırakalım…

Yeşilçam yıldızı da Aristoteles yerine Descartes dediğini fark edince konuyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu