Teknoloji

İster Pilot Ol ister Vatman: En İyi Araç Simülasyonları

Simülasyon oyunları bizim için bazen yeni bir tutku, bazen de dikkatimizi dağıtmak için bir kaçamak oluyor. Her türlü simülasyon oyunu bulmak mümkün ama doğru olanı bulmak biraz problem. Çünkü simülasyon oyunlarının birincil amacı sizi eğlendirmek değil, size yeni deneyimler yaşatmaktır. Bu listemizde kendinize yeni bir deneyim katabileceğiniz en uygun araç simülasyon oyunlarını derledik.

Avrupa Gemi Simülatörü

European Ship Simulator çok sık karşılaşmadığımız türden bir simülasyon oyunudur. Her araç türünün simülasyonu hızla çıkarken maalesef gemi simülasyon oyunu bulmak çok zor. 2016 yılında piyasaya sürülen oyun, yeni bir şeyler denemek isteyebileceğiniz, kontrollerin kolay olmadığı ve ustalaşmanın zaman aldığı bir oyun.

Otobüs Simülatörü 21

Serinin önceki oyunlarına göre daha güzel bir açık dünyaya ve kaliteli grafiklere sahip olan Bus Simulator 21 ile toplu taşıma şoförü olma fırsatını bulabilirsiniz.

kar koşucusu

Bataklık ve kayalıkların ortasında, zorlu doğa koşullarında taşıma yapmak istiyorsanız SnowRunner tam size göre. Kaliteli grafikleri ve gerçekçi fizik motoru ile size hem keyifli hem de şiddet dolu zamanlar yaşatacak olan oyun adeta kendi temasını oluşturuyor.

WRC Nesiller

Ralli sürücülerine gerçek hayatta pek rastlayamayız ama simülasyonda bile onlardan biri olabiliriz. WRC Generations, KT Racing’in hem zamanında hem de çetin yollarda yarıştığımız en son oyunudur.

Assetto Corsa Yarışması

Assetto Corsa’dan başka birçok yarış simülasyon oyunu var ve buraya daha fazlasını dahil edebilirdik, ancak Assetto Corsa Competizione’nin fizik motoru ortada en başarılı olanıdır. Harika grafiklere sahip bir yarış simülasyonu istiyorsanız, ziyaret etmeniz gereken ilk durak burası.

Euro Kamyon Simülatörü 2

Serinin ilk oyunu üzerine kurgulanan ve piyasaya girdiği 2012 yılından bu yana onlarca farklı grafik, oynanış ve içerik güncellemesi ile yerini kimseye kaptırmayan Euro Truck Simulator 2, her harita paketi ve daha fazlası ile birlikte geliyor. müzik ve arkadaşlarla beraberiz. Yapılan aşkla yola çıktık.

Amerikan Kamyon Simülatörü

Amerika’da çiftçilik kültürü oldukça gelişmiştir. Tabii kültürün bu kadar geliştiği bir yerde yeni bir tır simülasyonuna ihtiyaç vardı. 18 Wheels of Steel: Haulin’ 2006’da çıktığında bir hit oldu ama eskiydi. SCS Software de oyuncuların bu talebini geri çevirmedi ve American Truck Simulator’ı 2016 yılında piyasaya sürdü.

Tren Simülatörü Dünya 3

Ek paketleri ile binlerce liraya mal olan ve fanatik tren simülasyon serisinin son oyunu Train Sim World 3.

DCS Dünyası

Savaş pilotu olmak gerçek hayatta ne kolay ne de herkesin yapabileceği bir şey. Evinizdeki tüm bu baskı ve gerilimi doyasıya yaşamak istiyorsanız DCS World tam karşınızda. Train Sim World 3’ün ek paketlerinin pahalı olduğunu söylemiştik ama DCS World’ün eline su bile dökemiyor. DCS World’ü tüm ek paketlerle oynamak istiyorsanız cebinizden on beş bin liradan fazlasını çıkarmanız gerekiyor.

Microsoft Uçuş Simülatörü

Grafikleri, tamamen gerçek dünyadan modellenen haritası ve en ince detaylarına kadar düşünülmüş oynanışı ile Microsoft Flight Simulator en uygun simülasyon diyebiliriz. Ayrıca yeni hava durumu sistemi ile evinizin üzerinden uçarken dışarıdaki rüzgarı da öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu