Haber

İzmir’de astım hastası eski koca, çocuklarını görmeye gelen eski eşini boğdu

Çocuklarını görmek için İzmir’deki evine gelen astımlı eski eşini boğmaktan yargılanan sanık, cezasında indirim yapılmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına tutuklu sanık YP (29), merhum Remziye Tüysüz’ün (22) yakınları, kadın derneği temsilcileri ve tarafların avukatları katıldı.

Cumhuriyet savcısı, vakfa ilişkin nihai mütalaasında sanıklara “ağırlaştırılmış müebbet” verilmesi gerektiği yönündeki önceki mütalaasını yineledi.

Son sözü sorulan YP, söyleyecek bir şeyi olmadığını belirterek, “Mahkemeye bağlı” dedi. söz konusu.

Avukatların savunmasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklara “boşandığı eşini kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Merhum Remziye Tüysüz hakkında daha önce de yaralama ve yaralama davalarından sanıklara verilen cezada indirim yapılmadı.

Olayın tarihi

İzmir’e çocuklarını görmeye gelen Remziye Tüysüz’ün (22) cesedi, 14 Nisan 2022’de boşandığı eşi YP’nin İzmir’in Bornova ilçesindeki konutunda battaniyeye sarılı halde bulundu. YP, 2 erkek kardeşi , baba ve anneanne olayla ilgili olarak gözaltına alındı. Bu kişiler arasında kabahatlerini itiraf eden YP tutuklandı, diğerleri serbest bırakıldı.

Genç kadının cenazesi memleketi Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde toprağa verildi.

Davaya ilişkin İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık YP’nin ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

kestelhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu