Haber

Karşıyaka’dan 1.5 sezonda 33 transfer

Bu süreçte TRANSFER yasağı nedeniyle takımına 5 yıl destek olamadı. Spor Toto 1. Lig’den TFF 3. Lig’e gerileyen Karşıyaka, geçen yıl yasağı kaldırdıktan sonra 1.5 periyotta 33 destek yaptı. Son 5 yıldır içinde bulunduğu 3. Lig’den kurtulmak amacıyla yasaklar açılır açılmaz transfer bombardımanına başlayan Kaf-Kaf, aldığı 33 futbolcunun 17’siyle erken ayrıldı. 1.5 yılda. Önceki dönemlerde yıllarca başarı gösterdiği transfer dönemlerinde İzmir’in transfer şampiyonu olan Karşıyaka, aldığı yasakla 5 yıldır kadrosuna takviye yapamamıştı. Geçen sezon eski yerli ve yabancı futbolcu ve teknik adamların alacak dosyalarını tek tek temizleyen ve cezaları açan yeşil-kırmızılı ekip, ilk etapta 12 takviye yaptı.

Karşıyaka’nın son devre başında aldığı 12 futbolcudan verim alamayan 5’i devre arasında gönderilirken, ara transfer döneminde alınan 8 isimden 4’ü dönem sonunda ayrıldı. . Kaf-Kaf’ın yasak açılır açılmaz aldığı oyunculardan Oğulcan, Okan Yılmaz, Batuhan Demirel, Barış Sungur ve Alperen devre ortasında, Abdülkadir, Samican, Sefer ve Yunus ise sonlarda oyundan ayrıldı. Terim ve İhsan Furkan bu sene orta transferde ayrıldı. Ertuğrul kaldı. Geçen dönem hüsranla sonuçlanan orta transfer döneminde gelen 8 oyuncu arasında yer alan Can Muhammet, Denis Meriç, Evra Saner ve Tuncay Turgay, dönem sonuna kadar gitti ve bu devre ortasında Kerem Pala’ya kiralandı. . Geçen dönem orta transfere gelen Fatih Taşdelen, Fatih Ergen ve Aykut halen kadroda yer alıyor.

İŞLEMDEKİ 7 TAKVİYE

TFF 3. Lig 1. Grup’ta yarışı bırakmayan Karşıyaka, bu sezon başında 6 transfer yaparak Emre Gemici, Enes, Okan Baydemir, Onur Kolay, Polat ve Recep’in yanı sıra daha önce de forma giydiği Okan’ı kadrosuna katmıştı. Polat’tan sonra uzun süredir kulüp arıyor. resmen yolları ayrıldı Yeşil-kırmızılıların Okan’ı bonservis bedeli karşılığında Belediye Derincespor’a verdiği öğrenildi. Bu dönemde yaşanan sarsıntı faciası nedeniyle 2 kez uzatılan orta transfer döneminde İzmir temsilcisi 7 takviye yaparak Ali Say, Yılmaz Ceylan, Batuhan Akyüz, Burak Obura, Sonerİlk, Fatih Aydın ve Ferhat Katipoğlu’nu aldı. Karşıyaka’da 1.5 yılda 33 desteğin ardından yasak açılmadan önceki dönemden Mustafa Aşan, Cenk, Metin, Erdoğan, Özgür, Burak Karapınar, Namık Barış, Caner ve Mustafa Dingin takımda kaldı.

– izmir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu