Haber

Kocaeli tesis geliştirmede öncü ve örnek

Gençlerin spor yapabileceği alanlar inşa ederek spora ve sporcuya her zaman destek veren Büyükşehir Belediyesi, 2019-2023 yılları arasında 121 takım spor aleti, 29 futbol, ​​10 basketbol ve 3 voleybol sahası üretti. Büyükşehir Belediyesi ayrıca 2 tenis kortunu da sporun hizmetine sundu. hayranlar.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI

Büyükşehir Belediyesi, hizmete sunduğu yürüyüş yolları ve dinlenme alanlarıyla vatandaşları stresli yaşamlardan uzaklaştırıp doğayla iç içe kalmalarını sağlıyor. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri kente 12 dinlenme alanı, 25 kilometre yürüyüş yolu ve 18 kilometre bisiklet yolu kazandırdı. Büyükşehir Belediyesi, spor yatırımlarıyla Kocaelililere şehir merkezinde spor yapma imkanı sunuyor.

ŞEHİRDE SKATE PARKI GENİŞLETİLİYOR

Sporun her alanına katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, gençlerin talebi üzerine kent genelindeki ilçelere kaykay parkları inşa etmeye devam ediyor. İlkini Seka sahilinde Kocaeli Kongre Merkezi yanında inşa eden Büyükşehir Belediyesi, daha sonra Başiskele, Körfez, Derince ve Karamürsel ilçelerinde kaykay parkı inşa etti. Gençlerin talebi üzerine her ilçeye kaykay parkı yapmayı hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şimdi de İzmit Doğu Kışla Gençlik Parkı ve Gölcük İhsaniye Sahili’ne kaykay parkı inşa ediyor. Büyükşehir Belediyesi kaykayın kent genelinde yaygınlaştırılmasını hedefliyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu