Ekonomi

Körfez ülkelerinden gelen kaynaklar ihracatçıyı rahatlatacak

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Bu kaynak özellikle ihracatçılarımızı rahatlatacaktır” dedi.

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yılmaz, Körfez ülkelerine yönelik ziyaretlerin devam edip etmeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, Alsancak limanının satışıyla ilgili tartışmalara ilişkin, “Böyle işlere girmeyi doğru bulmuyorum. Her bakanımız kendi alanında çalışıyor, bu çok geniş bir yelpaze. Sonuçta ‘kazan-kazan’ ilişkisi diyelim. Türkiye’ye gelip yatırım yapacaklar. Bunun büyük kısmı ‘DYY’ dediğimiz doğrudan yatırım.” Soru üzerine, “Farklı düzeylerde meseleler var. Bazıları çabuk sonuçlanacak. Bazıları zaman alıyor. Mesela ‘ihracatın finansmanı’ diyelim, çok kolay.

Yılmaz, “Körfez’den gelen kaynak nasıl yönlendirilecek?” sorusuna, “Bu kaynak özellikle ihracatçılarımızı rahatlatacaktır. En değerli sorunlarımızdan biri ihracatın, turizmin ve her türlü döviz kazandırıcı faaliyetlerin teşvik edilmesi ve desteklenmesidir. Bu açıdan çok değerli bir girişimdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu