Haber

Meteoroloji Uyarıyor: 22 Pazar 28 Pazartesi Şehre Kar Geliyor

2022 yılının son günlerinde hava sıcaklıklarının kademeli olarak düşmesiyle birlikte şehirlere kar uyarıları gelmeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Pazar günü 22 ilde, Pazartesi günü ise 28 ilde kar yağışı olacağını duyurdu.

İç Anadolu’da hava Pazar gününe kadar açık olacak. Pazar günü yurdun batı kesimlerinde yağış, iç kesimlerinde ise kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan tahminlere göre hava sıcaklığı doğu kesimlerde mevsim normallerinin 4-6 derece üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar çoğunlukla kuzey yönlerden hafif ile orta kuvvette esecek.

Yurdun kuzey ve güney kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer kesimlerinin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor. Sabah ve gece Marmara ile iç ve doğu bölgelerde pus ve sis bekleniyor.

Pazar için 22 şehre uyarı

Pazar günü ise tam 22 ilde kar yağışı bekleniyor. Bu illerin ortasında Ankara, Eskişehir, Bolu, Kırşehir, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Amasya, Tokat, Sivas, Yozgat, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Malatya, Tunceli, Erzincan, Bayburt ve Gümüşhanevar.

Pazartesi günü 28 şehre uyarı geldi.

Pazartesi günü ise tam 28 için kar yağışı varsayımı yapıldı. Bu illerin ortasında Bolu, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Amasya, Kırşehir, Niğde, Kayseri, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahanvar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu