Teknoloji

Microsoft kafa karıştırıyor

Windows 11 kullanmak isteyenlerden çok katı sistem gereksinimleri isteyen ve desteklenmeyen PC’lere Windows 11 kurmak istemeyen Microsoft, desteklenmeyen PC’lerde Windows 10 kullanmak zorunda kalanları aşağıda gördüğünüz ekranla bombalıyor. Başka bir deyişle, çok daha eski ve desteklenmeyen özelliklere sahip cihazlar bile Windows 11’e yükseltme teklifi alıyor.

@PhantomOfEarth tarafından tespit edilen sorun, Windows 11 için gerekenin çok altında özelliklere sahip sanal makinelerde denendi ve test edildi: 2 GB RAM, iki CPU çekirdeği, 60 GB depolama ve TPM yok… Buna rağmen Ayarlar uygulaması, makinenin Windows 11 sürüm 22H2’yi indirebileceğini söylüyor.Ayrıca, en son toplu güncellemeleri uyguladıktan sonra, iki “evet” düğmeli tam ekran yükseltme istemi de görüntülenir.

Daha da komik olanı, teklifi reddettiğinizde, Microsoft’un 2GB RAM’e sahip ve TPM’siz desteklenmeyen sanal makine için Windows 11’i önerdiği başka bir ekran geliyor.

Bu durumda, Windows 11’i indirip yüklemeyi kabul etmek, desteklenmeyen donanım nedeniyle işlemin başarısız olmasına neden olur. Sınırlamalar hala devam ediyor, bu nedenle Microsoft’un taleplerini karşılamayan bilgisayarları olanlar, Windows 11’i almak için diğer sistemleri tercih etmelidir.

Neyse ki, Windows 11’i desteklenmeyen bir bilgisayara yüklemek kolaydır ve Rufus gibi pek çok seçenek vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu