Haber

Murat Kurum: Cumhur İttifakı Türk Yüzyılının önsözünü İstanbul’da yazacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı adayı Murat Kurum, “Biz Cumhur İttifakıyız, bu kutlu ittifak Türk milletinin geleceği için, son bağımsız Türk devletinin bağımsızlığı için kurulmuştur. Bu ittifak, bu aziz millet tarafından 15 Temmuz gecesi meydanlarda kan dökülerek kurulmuştur. Biz de bu tarihi birliği İstanbul’da zirveye taşıyacağız ve inşallah Türk Asrının önsözünü İstanbul’da yazıp tüm kamuoyuna duyuracağız. dünya.” dedi.

Kurum, yerel seçim faaliyetleri kapsamında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İstanbul İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Vakıf gönüllüleriyle bir araya gelen Kurum, Türkiye’deki ilim ve irfan merkezlerinden birinde olduklarını söyledi.

Türk milletinin sarsılmaz kalesi Ülkü Ocakları’nda olduklarını belirten Kurum, “Bu ocaklar merhum Alparslan Türkeş’in izinde gençlerimize tarih ve millet bilincinin aktarılmasında çok önemli görevler üstlenmiştir. Ülkü Türk gençliğinin yetişmesinde çok önemli bir yere sahip olan Ocakları’nın 60 yılı aşkın bir geçmişi vardır.” “Kocaman bir çınar ağacıdır. Bu güzel İstanbul akşamında siz değerli kardeşlerim ve başkanlarımla birlikte burada bulunmaktan büyük mutluluk duyduğumu burada ifade etmek isterim.” dedi.

Kurum ayrıca gönüllülere kararlılıkları, heyecanları ve İstanbul sevgisinden dolayı teşekkür ederek, şehrin 39 ilçesindeki tüm vatan ve millet sevdalılarına sevgi, saygı ve hürmetlerini iletti.

İstanbul’un adayı olarak Cumhur İttifakı’nın belirlendiğini hatırlatan Kurum, şöyle konuştu:

“Tüm İstanbul sevdalılarıyla birlikte seçim kampanyamıza heyecanla başladık. 12 gündür aynı heyecanla çalışmalarımızı ilçe ilçe, ilçe ilçe sürdürüyoruz. Bugün sizlerle bir duygumu paylaşmak istiyorum. Adaylığımızın açıklanmasından sonra Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin desteği ve duasıyla yola çıkmak boynumuzun borcudur.” Bizim için büyük bir onur oldu, motivasyonumuzu en üst noktaya çıkardı. Özellikle kişisel aramaları ve grup toplantısında ‘İstanbul’un dileği olmaya hazır mısın?’ “Bunu söylemesi bizi çok mutlu etti. Bu nezaketi göstermesi bizi gerçekten çok gururlandırdı. Yanında MHP İl Başkanımız Sayın Sertel Selim ve İdeal Ocaklar Genel Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım ayakta duruyor. Bize göre açıklamaları ve motivasyonları bizi gerçekten çok mutlu etti. .”

“İstanbullu tüm kardeşlerimizi kucaklayacağız”

Kurumun her fırsatta ve her platformda dile getirdiği bir noktaya dikkat çeken kurum, “Biz Cumhur İttifakıyız, bu kutlu ittifak Türk milletinin istikbali, son bağımsız Türk devletinin bağımsızlığı için kurulmuştur. Bu ittifak, bu aziz millet tarafından 15 Temmuz gecesi meydanlarda kan dökülerek kurulmuştur. Biz de bu tarihi birliği İstanbul’da zirveye taşıyarak, inşallah Türk Asrının önsözünü İstanbul’da yazıyor ve ilan ediyor olacağız. Bunu dünyaya duyuralım.” değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki uyumu il ve ilçe teşkilatları, gençlik kolları, Ülkü Ocakları ve Cumhur İttifakı’nın tüm paydaşlarıyla birlikte İstanbul’un her ilçesinde, ilçe ilçe, mahallede ortaya koyacaklarını belirten Kurum, mahalle bazında şunları söyledi: Biz onları sahipleneceğiz. Onları dinleyeceğiz, sorunlarına çözüm bulmak için gereken her türlü çabayı ve duruşu sergileyeceğiz, verdiğimiz sözleri tutmaya gayret edeceğiz. Elbette bu ittifak bir kardeşlik ittifakıdır. Bu ittifakta vatan vardır, bu birliktelikte millet vardır, bu yürüyüşte devlet vardır. Bu “Duruşta yine İstanbul hissi var, artık İstanbul, sadece İstanbul.” Görüşünü şu şekilde paylaştı:

İstanbul aşkı ve İstanbul bilinciyle şehrin tüm ilçelerini gezmeye devam edeceklerini anlatan Kurum, projelerini vatandaşlara anlatacaklarını belirterek 31 Mart gecesine işaret etti:

“Allah’ın izniyle milletimizin desteği ve duasıyla 31 Mart gecesi Cumhur İttifakımızla İstanbul’daki durgunluk ve fetret dönemini hep birlikte sonlandırıp, yükseliş ve diriliş dönemini hep birlikte başlatacağız. Bu şehri ihmal edenler, insanımızı çaresiz bırakanlar, İstanbul “31 Mart akşamı bunu bile kendi isteğiyle durduranların devrini hep birlikte sonlandıracağız. 570 yıllık tarihi hep birlikte yeniden canlandıracağız” İstanbul’un gururu ve onuru, hep birlikte İstanbul’un yükselişini ve yükselişini hep birlikte başaracağız.”

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Doğan: “31 Mart yerel seçimlerini zaferle taçlandıracağız”

Murat Kurum, Türkiye’yi ulaşmak istediği tüm hedeflere birlikte taşıdıklarının altını çizerek, İstanbul seçimlerini birlikte kazanacaklarını, İstanbul’u birlikte kazanacaklarını, birlikte çalışacaklarını, birlikte hizmet edeceklerini sözlerine ekledi.

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Alparslan Doğan, Kurum ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Allah’ın izniyle 31 Mart yerel seçimlerinde Ülkü Ocakları İstanbul İl Müdürlüğü olarak 31 Mart yerel seçimlerini gerçekleştireceğiz. Bilge liderimizin emri ve izniyle 41 ilçe ocağımız ve 35 üniversite teşkilatımızla birlikte seçimlere katılarak, “Seçimlerini zaferle taçlandıracağız.” dedi.

Programa AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim ve İdeal Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım da katıldı.

Kurumun TÜGVA ziyareti

Murat Kurum, Ülkü Ocakları ziyareti öncesinde Eyüp’teki Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Burada İlmi Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, TÜGVA Başkanı İbrahim Giriş ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Kurum, basına kapalı toplantıyı sosyal medya üzerinden paylaşarak teşekkürlerini sundu. hesap.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu