Haber

PATLAMA NEREDE OLDU? Derince Limanı Nerede? Kocaeli limanında patlama son dakika izle!

Bugün saat 14:40’da Kocaeli Türkiye’nin Derince Limanı bölgesinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin deposunda meydana geldiği öğrenilen patlama Gölcük’te de hissedildi. Vatandaşların sorgulaması Patlama nerede meydana geldi? Derince Limanı Nerede? Kocaeli limanında patlama Son dakika kol saati! yönünde idi. İşte sıcak gelişmeler…

PATLAMA NEREDE OLDU?

Bugün saat 14.40 sıralarında Kocaeli’nin Derince Limanı mevkiinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Dumanın yükseldiği olay yerine TEM ekiplerinin de sevk edildiği öğrenildi. Kentin büyük bir bölümünde hissedilen patlamanın ardından olay yerine ambulanslar geldi. Patlamada 5 kişinin yaralandığı öğrenildi. Patlamanın ardından olay yerine giden Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “2 silo etkilendi, patlamanın nedenini henüz bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Alakalı haberler

DERİNCE LİMANI NEREDE?

Kocaeli’de bu öğleden sonra büyük bir patlama sesi duyuldu. Ardından şehri dumanlar sardı. Vatandaşların merak ettiği konulardan biri de Derince Limanı nerede? Oldu. Derince Limanı, İzmit Körfezi’nde yer alan bir limandır. Kocaeli’nin Derince ilçesinde bulunan liman, 1900 yılında Anadolu Bağdat Demiryolu Şirketi tarafından yaptırılmış ve 1904 yılında faaliyete geçmiştir. 1927 yılında Devlet Demiryolları ve Limanlar Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam ederken, Türkiye Cumhuriyeti’ne devredilmiştir. 2004 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından özelleştirme kapsamına alınan liman, 2015 yılında “İşletme Hakkı Devri” sistemi ile 39 yıllığına özelleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu