Haber

Sason’da deprem bölgesinde yaşayanların ısınma ihtiyaçları için odun seferberliği

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremden etkilenen illerde ısınma ihtiyacı için Batman’ın Sason ilçesinden bölgelere odun gönderiliyor. İlçede bazı kişiler kendi odunlarını bağışlarken, diğerleri de balta ve testereyle toplanan odunların kesilip istiflenip bölgelere gönderilmesine yardımcı oldu.

Kahramanmaraş’a bağlı Pazarcık ve Elbistan’da meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntılardan etkilenen ve arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiği bölgelerde Kaymakamlık koordinasyonunda Batman’ın Sason ilçesinde odun sevkiyatı başlatıldı. özellikle geceleri sıcaklık eksiye düştüğünde ısıtma ihtiyacı için. Yunus Emre İlkokulu’nun bahçesinden testere ve baltalar satın alan Sasonlular, odunların hazırlanıp istiflenip yörelere gönderilmesine gönüllü olarak yardımcı oldu. Bazı kişiler de kendi odunlarını bağışladı.

8 TIR ODUN GÖNDERİLDİ Bugüne kadar her biri 25 ton odun yüklü 8 tır yardım bölgelerine gönderildi. İlçeden gelen soba odunlarının yanı sıra hayvanlar için kuru saman, kişisel temizlik ve hijyen malzemeleri de hazırlanarak araçlarla gönderiliyor. Etkinliklere gönülden katılan Mehmet Can Yıldırım, “Biz Sason halkı olarak elimizden gelen her şeye hazırız. Çünkü oradakilerin hepsi bizim anamız, babamız, ablamız. Çadırın altındakiler de bizim. canlar, kardeşler, aile.Şimdi elimizden gelen bu, yapıyoruz.Onlar bu kış bitene kadar.Desteğe devam edeceğiz.Herkes elinden geleni yapacak tahta parçası da olsa tahta, tuğla” dedi. Kendisiyle ilgili ekipmanlarla çalışan gönüllülerden Abdulkerim Bagatur, “Şu anda insanlar Allah rızası için depremzedeler için odun kesiyorlar. Biz hayır için buradayız. Yarın başımıza gelebilir. Biz bugün depremzedelere yardım etmezsek, ertesi gün bizim başımıza gelse kimse bize yardım etmez.”

derince-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu