Haber

Sera Kadıgil kimdir?

Türkiye Personel Partisi İstanbul 1. Bölge 1. Adayı Sera Kadıgil, 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde yeniden milletvekili seçildi.

29 Kasım 1984 İstanbul doğumlu olan Sera Kadıgil, 2003 yılında Vefa Lisesi’ni, ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 2010 yılında üniversitede özel hukuk alanında yüksek lisansını tamamladı.

Mezun olduktan sonra İstanbul Barosuna bağlı olarak serbest avukat olarak çalıştı. Avukatlık kariyerini kültür sanat hukuku alanında yoğunlaştıran Sera Kadıgil, Oyuncular Sendikası, Sinema Televizyon Sendikası, Bağımsız Tiyatrolar Derneği Girişimi, İstanbul Şehir Tiyatroları Çalışanları Derneği gibi meslek kuruluşlarının yanı sıra birçok tiyatronun avukatlığını üstlendi. ve sanat organizasyonları.

İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Yürütme Kurulu üyeliği yaptı. 2011-2012 yıllarında CHP Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu üyeliği yaptı ve 2014 yılından bu yana 3 dönem Parti Meclis Üyeliği yapıyor. 2018 yerel seçimlerinde CHP’den İstanbul Milletvekili seçildi. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeliği yaptı.

25 Haziran 2021’de CHP’den istifa ederek Erkan Baş’ın başkanlığındaki Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) katıldı. Burada parti sözcüsü ve yasama dairesi sekreteri olarak görevler üstlendi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu