Ekonomi

Stellantis yeni yönetim kurulu üyesini aday gösterecek

AMSTERDAM – Küresel bir otomobil üreticisi olan Stellantis NV (NYSE: STLA), bugün 2024’te gerçekleştirilecek Yıllık Genel Kurul Toplantısında (AGM) Claudia Parzani’yi icrada görevli olmayan bağımsız direktör olarak aday gösterme niyetini duyurdu. Parzani, Kevin Scott’ın yerini alacak. 2024 Genel Kurul toplantısının sonunda kişisel nedenlerden dolayı direktörlük görevinden ayrılacak.

Şu anda uluslararası bir hukuk firmasının ortağı olan Claudia Parzani, stratejik ve idari rollerde değerli deneyime sahiptir ve icra komitelerinin bir parçası olmuştur. İtalya borsası Borsa Italiana’nın Liderliğini yapan Parzani, Università degli Studi di Milano’da hukuk okudu.

Şirket, Kevin Scott’a göreve geldiği 4 Ocak 2021’den bu yana yaptığı katkılar ve hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, bundan sonraki hayatında başarılar diledi.

Jeep®, Fiat ve Peugeot gibi çeşitli otomotiv markalarından oluşan portföyüyle tanınan Stellantis, “Dare Forward 2030” stratejik planı doğrultusunda aktif olarak çalışıyor. Bu girişim, temiz ve uygun fiyatlı mobilite sunmaya odaklanarak Stellantis’i 2038 yılına kadar karbon net sıfır mobilite teknolojisi şirketi olarak konumlandırmayı amaçlıyor.

Önerilen yönetim kurulu değişikliği, Stellantis’in uzun vadeli stratejik hedeflerini desteklemek için devam eden yönetişim ve liderlik düzenlemelerinin bir parçasıdır. Yönetim konseyi yapısındaki değişikliğe ilişkin bilgi, şirketin yaptığı basın açıklamasına dayanıyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu