Haber

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, BAE ile derin ikili ilişkileri olduğunu söyledi

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ülkesinin Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ortasında “derin ikili ilişkilere” sahip olduğunu belirtti.

Suudi Arabistan’ın resmi ajansı SPA’da yer alan habere göre Bin Salman, BAE’de yapılan yeni atamaları Abu Dabi Emirliği Veliaht Prensliği ve BAE Başkan Yardımcılığına tebrik etmek için ayrı ayrı telefon görüşmeleri yaptı.

Atananlara başarı dileklerini ileten Suudi Veliaht Prens, bu atamaların BAE’deki refahı ve ilerlemeyi güçlendireceğini söyledi.

Bin Selman, görüşmelerinde “Suudi Arabistan ile BAE arasındaki kardeşlik bağlarının ve ikili ilişkilerin derinliğini” vurguladı.

29 Mart’ta BAE Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan, kardeşi ve Başbakan Yardımcısı Pir Mansur bin Zayed Al Nahyan’ı ikinci yardımcısı olarak atadı, oğlu Şeyh Halid bin Muhammed bin Zayed Al Nahyan, Abu Dabi Veliaht Prensi olarak atandı. tayin etmişti.

Atamalardan bir gün sonra Suudi Arabistan Hükümdarı Salman bin Abdulaziz Al Saud ve Veliaht Prens Muhammed bin Salman, BAE Devlet Lideri Pir Muhammed bin Zayed Al Nahya’ya iki tebrik mesajı daha gönderdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu