Teknoloji

TikTok Dikey Video Formatının Süresini Artırıyor

Son yıllarda popülerliği giderek artan ve dünyanın en çok kullanılan 6. sosyal medya platformu olan TikTok, kısa video formatıyla karşımıza çıktı. TikTok yenilenme yolunda 30 dakikalık video testlerine başladı.

Yakında kullanıcılara 30 dakikalık bir video paylaşım deneyimi sunulacak. Şu anda en uzun süresi 10 dakika olan platform, süreyi 30 dakikaya çıkararak kullanıcılarına büyük esneklik sağlamayı hedefliyor. TikTok dikey görüntü formatını öne çıkarıyor; Ayrıca dikey görüntü formatını YouTube ve Instagram gibi platformlara da tanıttı.

TikTok daha önce de büyük ekranlardaki deneyimini geliştirerek ses getirmişti. Uygulama bir süredir tablet ve bilgisayar gibi ekranı akıllı telefon boyutlarından daha büyük olan cihazlar için eskisinden daha iyi bir deneyim sunarak kullanıcı deneyimini iyileştirdi. Artık büyük ekranlı cihazlarda görüntüler daha kaliteli ve daha net görüntüleniyor. Favori özelliklere ve sekmelere kolay erişim için ekranın üst ve alt kısmında daha iyi çalışan gezinme menüleri sunulur ve yatay ve dikey yönlerde etkili bir şekilde çalışarak resmi paylaşımlara kıyasla cihazınızı tutma şeklinizi ortadan kaldırır.

Tiktok

TikTok Sanal Para Birimi

TikTok yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dünyanın her yerinden eğlenmek ve yeni şeyler öğrenmek için gelen insanlar uygulamayı çoğunlukla mobil cihazlarda kullanmaktan keyif alsa da birçoğunun daha büyük ekranlarda veya katlanabilir cihazlarda kullandığını biliyoruz.” söz konusu. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan bir analiz sonucuna göre Apple App Store ve Google Play Store’da kullanıcı harcaması 10 milyar doları aşan ilk oyun dışı uygulama oldu. Bu para, kullanıcıların uygulama içerisinde satın alıp harcayabilecekleri sanal para birimi aracılığıyla sağlanmaktadır. Sanal para alımlarında yüzde 50 pay aldığını açıklayan şirketin aynı zamanda büyük reklam gelirleri de bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu