Ekonomi

“Uzman Eller Projeleri” başvuruları başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal İyileştirme Genel Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı tarafından yürütülen “Kırsal Kalkınma Destekleri İçeriği Uzman Ellerde Kırsal Kalkınma Projeleri” başvuruları başladı.

Gazipaşa Tarım ve Orman Bölge Müdürü Nazan Durak Özçelik, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Islah Genel Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanlığı tarafından 81 ilde yürütülen “Kırsal Kalkınma Destek İçeriği Uzman Ellerde Kırsal Kalkınma Projelerinde” 2023 yılı başvurularının başladığını duyurdu. . Başvurusu uygun bulunan girişimcilere 250 bin TL’ye kadar yüzde 100 hibe desteği verileceğini belirten Başkan Özçelik, “Mevzuatta belirtilen nitelikleri taşıyan girişimciler, 8 Mayıs 2023 saat 23:59’a kadar e-devlet şifrelerini kullanabilirler. “https://uzmaneller.tarimorman. gov.tr ​​üzerinden online başvuru yapabilirsiniz” dedi.

Başvuruda bulunması zorunlu olan belge ve belgelerin internet üzerinden yükleneceğini söyleyen Gazipaşa Tarım ve Orman Bölge Müdürü Nazan Durak Özçelik, “Proje içeriği, üniversitelerin ilde eğitim veren fakülte ve meslek yüksekokullarına dağıtılıyor. tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su işleri ile kırsalda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden Milli Eğitim Bakanlığınca, kırsal kesimde eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun olanlara hibe desteği verilecek. tarım, hayvancılık ve sağlık alanlarında, içerik üretimi, hayvancılık, gıda ve su işleri alanlarında uygulayacakları projeler için laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi.Uzman eller projesinden faydalanmak isteyenler tarihe kadar başvurabilirler. konuşmasından” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu