Haber

Çin’in Guangzhou kentinde düzenlenen Kanton Fuarı rekor sayıda ziyaretçiyi ağırladı

Çin’in Guangzhou kentinde Cuma günü sona eren 133. Çin İthalat ve İhracat Fuarı (Kanton Fuarı), canlı bir ticarete ve rekor sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Fuar, 15 Nisan-5 Mayıs tarihlerinde üç farklı aşamada gerçekleştirildi.

Çin Dış Ticaret Merkezi, 35 bin firmanın offline olarak katıldığı fuara fiilen katılan kişi sayısının 2,9 milyonu geçtiğini bildirdi. Her iki sayı da yeni kayıtları temsil eder.

Fuar, 220’den fazla ülke ve bölgeden iş insanını çekerken, katılımcılar etkinlikte çevrimdışı ve fiili katılımla yer aldı.

SES 1 (İngilizce): TOM KEFALAS, Kanton Fuarı’na katılan Yunan iş adamı:

“2002’den beri, yani uzun yıllardır Kanton Fuarı’nı ziyaret ediyorum. Son 20 yıldır burada Çinli arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Fuarı ağırlıklı olarak tedarikçilerimizi görmek ve yeni iş fırsatlarını görüşmek için ziyaret ediyorum. Sanırım Çinli tedarikçiler her kalitede üretebilir. Zaman, alıcıların belirleyeceği özelliklere bağlıdır. Alıcılar ne istediğini doğru biçimde belirlerse Çinli üreticiler de birebir aynısını üretecektir.”

SES 2 (İngilizce): GISELLE BONET, Kanton Fuarı’na katılan Venezuelalı iş adamı:

“10 yıldır burada yaşıyorum. 17’den fazla ülkeye ticaret ve lojistik hizmeti veriyorum. Çin’de olmaktan çok mutluyum çünkü şu anda burada çok iş yapıldığını görüyorum. en çok aranan, en çok satan ürünler. Herkes Noel süslerinden çok memnun. Çin’de her yıl güzel yeni tasarımlar çıkıyor, bu yüzden Kanton Fuarı yeni ürünler ve yeni ürünler bulmak için en iyi yer.”

SES 3 (İngilizce): Kanton Fuarı’na katılan İranlı iş insanı BABAK AMIN:

“2008’den beri Kanton Fuarı’na katılıyorum. Bu süre zarfında Çin’de çok şey değişti, çok fazla büyüme oldu ve ayrıca ürünlerin kalitesi 2008’den çok daha iyi. Ben satış sonrası hizmetim, çok daha iyi, servis sağlayıcılar bunu önemsiyor ve müşteriler artık ‘Tamam, aldım ve bitti’ diye düşünmüyor. 2008 ile şimdi arasındaki fark bu.”

SES 4 (İngilizce): NAME DAGAN, Kanton Fuarı’na katılan İsrailli iş adamı:

“25 yıldır Hong Kong’da yaşıyorum. Üç yıllık aradan sonra tekrar fuarda olduğumuz için çok mutluyuz. Hiçbir şey bunun yerini tutamaz.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Guangzhou’dan bildiriyor. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu