Haber

Eskişehir’de annesini öldürüp 3 kadını yaraladığı iddia edilen sanık hakim karşısına çıktı

Eskişehir’de annesini öldürüp 3 komşunu yaraladığı iddia edilen sanık ile babasının yargılanmasına başlandı.

Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesindeki birinci celseye, 15 yaşındaki tutuklu sanık İ.A, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Manzaralı Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

İ.A’nın tutuklu yargılanan babası Erkan A. (42) ile öldürülen Serap Bor’un (35) avukatları ile yakınları ise salonda hazır bulundu.

Kapalı yapılan duruşmada, kimlik tespitinin akabinde sanıkların beyanları alındı.

Duruşma, eksikliklerin giderilmesi emeliyle ertelendi.

Olay

19 Mayıs’ta, 15 yaşındaki İ.A. annesi Serap Bor’u Fevzi Çakmak Mahallesi Ertorun Sokağı’ndaki iki katlı evinin üst katında, Ayşe Altın (60), Türkan Çimen (50) ve Döndü Çayır’ı ise bu binanın yanındaki kapalı alanda ekmek yaparken pompalı tüfekle ateş ederek vurmuştu. Bor, olay yerinde hayatını yitirmiş, yaralanan 3 bayan ise hastaneye kaldırılmıştı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp ve Cinayet Ofis Amirliği takımları, İ.A’yı Fevzi Çakmak Mahallesi yakınında suç aleti tüfekle, olayın azmettiricisi olduğu öne sürülen ve Serap A’nın bir yıl evvel boşandığı eşi E.A’yı da başka bir adreste yakalamıştı. Adliyeye sevk edilen baba oğul tutuklanmıştı.

İddianameden

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığında hazırlanan iddianamede, İ.A. hakkında annesi Serap Bor’a karşı aksiyonundan ötürü “üstsoydan akrabayı töre saikiyle tasarlayarak kasten öldürme” kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus yerine olay tarihinde 15 yaşını tamamlamadığı için 12 yıldan 15 yıla kadar mahpus, annesinin 3 komşusunu da pompalı tüfekle yaraladığı gerekçesiyle 4 yıla kadar mahpusu isteniyor.

İddianamede, azmettirici olduğu öne sürülen babanın da bu hatadan ağırlaştırılmış müebbet mahpusu talep ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu