Ekonomi

Fransız Kalkınma Ajansı’ndan TSKB’ye 80 milyon euro kredi

TSKB’den yapılan açıklamaya göre banka, sağladığı 80 milyon euroluk kredi ile döngüsel ekonomiye destek verecek.

Bugüne kadar toplam 475 milyon avro tutarında kredi mutabakatı gerçekleştiren AFD ve TSKB, bu anlaşma ile ilk kez döngüsel ekonomi temasına odaklanıyor.

TSKB, bu kaynakla Türkiye’de döngüsel ekonomiye hizmet eden yatırımlara ve döngüsel ekonomi uygulamalarını geliştirmeyi hedefleyen şirketlere finansal altyapı sağlamayı hedefliyor.

“AFD’den bugüne kadar sağladığımız kaynak miktarı 475 milyon avroya ulaştı”

Açıklamada görüşlerine yer verilen TSKB Genel Müdürü Murat Bilgiç, uzun soluklu çalışmaları kapsamında yenilenebilir enerji, KOBİ, sürdürülebilir turizm, iş sağlığı ve güvenliği, kadın istihdamı gibi birçok farklı temada projeler hayata geçirdiklerini belirtti. AFD ile vadeli işbirliği.

Bilgiç şunları söyledi:

“Verdiğimiz 80 milyon Euro’luk bu kredi, 2016 yılında AFD ile başlayan ve 2019 yılında başarıyla tekrarlanan Kadın İstihdamı kredisi gibi öncü, yenilikçi ve kapsayıcı bir temaya sahiptir. İmzaladığımız bu anlaşma ile elde ettiğimiz toplam kaynak bedeli; AFD’den bugüne kadar 475 milyon. Döngüsel ekonomi temalı bu ilk anlaşma ile Türkiye’de bu alana hizmet eden yatırımları ve döngüsel ekonomi uygulamalarını geliştirmeyi hedefleyen firmaları güçlendirmeyi hedefliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu