Sağlık

Sorun Ne Sizde Ne de Partnerinizde: Romantik İlişkilerde Hızlı Çözüme Ulaşmanın 8 Yolu

Romantik ilişkinizde sorun yaşıyorsanız ve nasıl çözeceğinizi bilmiyorsanız analiz yollarını sizin için derledik…

1. Birbirinize karşı tarafsız ve adil davranın.

Her yiğit yoğurdu farklı yer. Diğer kişinin de geçmişi olan bir kişi olduğunu unutmayın. Olaya olabildiğince objektif bakmaya çalışın.

2. İçeri girmesine izin vermek yerine daha açık bir iletişim şekli seçin.

İnsanlar astrolog değildir. Onlar söyleyene kadar kimse kimsenin ne düşündüğünü bilemez. Bu nedenle, daha açık bir iletişim seçerseniz, partneriniz size karşı çok daha rahat ve kendinden emin bir tavır sergileyecektir.

3. Her anlaşmazlığı tartışmaya dönüştürmeyin.

Herkesin kendi görüşü ve hayata bakış açısı vardır. Senin için doğru olan onun için doğru olmayabilir. Bu fikir ayrılıklarından daha olumlu şeyler çıkarabilirsiniz. Sonuçta, ortalığı karıştırmanın iyi bir yanı yok.

4. Her zaman iletişimde kalın ve saldırgan sorular sormaktan kaçının.

İnsanlar sevdiklerine karşı savunmacı ve sahiplenici olabilir. Ama çok fazlası boşa gidiyor. Karşı tarafa daha liberal bir yaklaşımla yaklaşırsanız sorunlarınızı daha başlamadan ortadan kaldırabilirsiniz.

5. Hassas noktalarına saygı gösterin.

Bazen bazı konularda hassas olabiliyoruz. O konuyu konuşmak istemiyoruz, konuşsak bile eleştiri almak istemeyebiliriz. Bunu fark ettiyseniz, aşırıya kaçmayın. Aslında zamanla karşılıklı güven sayesinde size karşı savunmacı bir tavır almayacaktır.

6. Hayatı gerçekten paylaşın.

Sevinçleriniz, üzüntüleriniz, heyecanlarınız ve yaralarınız… Ne olursa olsun, biriyle birlikteyken onları gerçekten paylaşın ve ilerleyin. Göreceksiniz ki sevginiz kat kat büyüyecek.

7. Gereksinimlerinizin ne kadarının karşılandığını belirleyin.

Evet, karşı tarafa saygı göstermek çok değerlidir ama daha da değerlisi kendinize saygı göstermektir. İlişkinizde ihtiyaçlarınızın ne kadarının karşılandığını biliyorsanız ona göre hareket edeceksiniz. Sen değerlisin.

8. İlişkinizi hayatınızın merkezine koymayın.

Faizde yapılan en büyük hatalardan biri de budur. Sadece dikkatinizi odaklamak, odağınızı bozacak ve sizi bağımlı yapacaktır. Bunun yerine, daha aktif olun ve normal yaşamınıza dahil olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu