Teknoloji

Left 4 Dead’in Prototip Sahnesi Yıllar Önce Sızdı

Dünyanın en ikonik online zombi oyunu olan Left 4 Dead her Valve oyununda bildiğiniz üzere Source oyun motoru ile yapılmıştır. Source oyun motorunda bir oyun yapmadan önce, Valve ile çalışan harici geliştiricilerin yaptığı ilk şey, Source motorunda yapılmış eski bir oyunda oyun fikirlerini test etmektir.

Left 4 Dead’in geliştiricisi Turtle Rock Studios, bu efsanevi oyunun prototipini test etmek için Counter-Strike’ın sondan bir önceki oyunu üzerinde çalışıyor. Kullanılmış CS: Kaynak . Ama asıl önemli olan bu prototip aşamasının sızdırılmış olmasıdır.

Dahası, Left 4 Dead’in prototip yapısı CS: Source modu olarak indirilebilir.

Turtle Rock’ın Counter-Strike: Source’ta Left 4 Dead’in prototipini test ettiğini görüyoruz. “Zombi Şehri”Terrorist isimli haritada Terrorist tarafında başlıyoruz ve her zamanki oyundaki gibi satın almalar yapıyoruz.

Ancak Zombie City haritasında kazanmak için yapmanız gereken bombayı kurmak/buzunu çözmek veya rehineyi kaçırmak/korumak değil, Tek yapmanız gereken ölmeden haritanın diğer ucuna gitmek. . Doğal olarak bu sandığınız kadar kolay olmayacak çünkü karşınıza onlarca bıçaklı Karşı Teröristlerin size doğru koştuğunu göreceksiniz. Left 4 Dead’e ne kadar benziyor değil mi?

Turtle Rock stüdyosu, Bu prototip sayesinde Gabe Newell’den yatırım almayı başardı. ve tarihin en büyük online zombi öldürme oyunuyla karşılaştık. Ne yazık ki Valve geçtiğimiz günlerde Left 4 Dead 3’ü geliştirmediklerini açıkladı, ancak yaşamak için umut var…

haymanaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu